EBRAR UYANIK

( KURUCU / KİŞİLERARASI İLETİŞİM UZMANI )

İlk ve ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. Lise ve üniversite yıllarında Devlet tiyatroları sanatçısı Bersun Goriça ve Rüştü Asyalı’ nın yönettiği diksiyon, tiyatro ve drama çalışmalarına katılarak bu konularda çeşitli sertifikalar aldı. Üniversite öğrenimini Uludağ Üniversitesi’ nde tamamladı. Üniversite yıllarında Bursa Olay Medya (Gazete-TV)’ da çalıştı.

2011-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümün’ de Diksiyon- Etkili Konuşma derslerini yürüttü. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans programında öğrenimini tamamladı. Kişilerarası İletişim Doktora derslerini tamamlamıştır. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’ nde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır ve Etkili Konuşma/Spikerlik ve Sunuculuk Teknik Eğitim derslerini yürütmüştür.

İzmir serbest bölgede bulunan firma çalışanlarına etkili iletişim ve tiyatro eğitimi verdi. Firma çalışanları ile oluşturulan tiyatro grupları ile Küçük Prens ve Damdaki Kemancı oyunlarının eğitmenliğini ve yönetmeliğini yaptı. 2015 yılında ‘Şirinler ve İş Güvenliği’ isimli çocuk tiyatro oyununu yönetti.

Diksiyon, etkili iletişim, tiyatro ve drama eğitimlerinin yanı sıra nefes, ses ve iletişime yönelik eğitimlerle beraber, belediyelerde, firmalarda ve okullarda çeşitli yaşlara göre ‘eğlenceli iletişim’ adı altında etkinlikler düzenlemektedir. İletişim Atölyesi’ nin kurucusu ve eğitmenidir.