Biz kimiz?

EBRAR UYANIK

ebrarİlk ve ortaöğretimini Ankara'da tamamladı. Lise ve üniversite yıllarında Devlet tiyatroları sanatçısı Bersun Goriça ve Rüştü Asyalı' nın yönettiği diksiyon, tiyatro ve drama çalışmalarına katılarak bu konularda çeşitli sertifikalar aldı. Üniversite öğrenimini Uludağ Üniversitesi' nde tamamladı. Üniversite yıllarında Bursa Olay Medya (Gazete-TV)’ da çalıştı.

2011-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dilbilim Bölümün' de Diksiyon- Etkili Konuşma derslerini yürüttü. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans programında öğrenimini tamamladı. Kişilerarası İletişim doktora programında eğitimine devam etmektedir.

İzmir serbest bölgede bulunan firma çalışanlarına etkili iletişim ve tiyatro eğitimi verdi. Firma çalışanları ile oluşturulan tiyatro grupları ile Küçük Prens ve Damdaki Kemancı oyunlarının eğitmenliğini ve yönetmeliğini yaptı. 2015 yılında 'Şirinler ve İş Güvenliği' isimli çocuk tiyatro oyununu yönetti.

2014- 2015 eğitim yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi' nde Spikerlik ve Sunuculuk Teknik Eğitim derslerini vermeye başladı. Halen Ege Üniversitesi' nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Diksiyon, etkili iletişim, tiyatro ve drama eğitimlerinin yanı sıra nefes, ses ve iletişime yönelik eğitimlerle beraber, belediyelerde, firmalarda ve okullarda çeşitli yaşlara göre 'eğlenceli iletişim' adı altında etkinlikler düzenlemektedir. İletişim Atölyesi' nin kurucusu ve eğitmenidir.