ÖFKELENMEYEN ANNE ATÖLYESİ

öğret, heyecanladır, bilgilendir, ilham ver...

Anneleri öfkelerinden arındırmayı amaç edindik ve ‘neymiş şu öfke problemi’ konuşalım, öğrenelim, çözümler bulalım, rahatlayalım diye Öfkelenmeyen Anne Atölyesi’ nde buluşuyoruz.
 
Öfkelenmeyen Anne Atölyesi sadece annelik için değil, günlük yaşamda da sizlere yardımcı olmak ve çocuğunuzla aranızdaki sorunları hallederken, etranızdaki insanlarla olan ilişkilerinizde de kendinizi kontrol edebilmeniz için.
 
Çileden çıktığınız zamanlar olabilir. Bütün yükü üstünüzde hissettiğiniz anlar da olabilir. En mükemmel çocuğu yetiştirmek istiyor da olabilirsiniz; ama bağırmak ya da öfkelenmek, çocuklarımızda korku mekanizmasını açığa çıkarır, güvenli bağlanmayı zedeler ve empati duygusunu yok eder. Bunların yanında küçük yaşta suçluluk, değersizlik ve yetersizlik duyguları ile yüzyüze gelmelerine neden olur.
 
Peki gerçekten öfke ve bağırmak durumlara çözüm üretir mi? Öfke anlarına nasıl engel olabilirsiniz? Çocuklarla tartışma anında aranıza nasıl mesafe koyabilirsiniz? İstediğinizi doğru şekilde nasıl ifade edebilirsiniz? Çocuklarınızı nasıl bir konuşma tarzı ile teşvik edebilirsiniz? Çocukların yaptığı hareketler anneler için ne ifade eder? Çocuklarla anlaşma nasıl yapılır?
 
Konuştuğu dilin tatlı, ılımlı ve samimi olmasını isteyen, mutlu bir çocuk yetiştirmek isteyen, doğru dil kullanımını öğrenip çocuğuna öğretmek isteyen ve onların dilini anlamak isteyen herkes ÖFKELENMEYEN ANNE ATÖLYESİ’ ne katılabilir. Öfkeli babalar da dahil.
 
Sohbet tadında kendimizi sakinleştirip, çocuklarmızı anlamaya çalışıp, anne ve babaları pamuk gibi yolcu etmeyi hedefliyoruz.