Daha sunum yapmaya başlamadan ‘ya yapamazsam’ düşüncesi beynimize yayılır, ayaklarımız geri geri gider, ya rezil olursam ve beni her gördüklerinde kıs kıs gülerler diye düşünürüz. İşte sunum yaparken tüm bu sorunların üstesinden gelmek için İkna Edici Sunum Atölyesi’ nde buluşalım.
Atölye çalışmamızda öncelikle sahneden atlamamıza neden olan heyecanı yemnek için sahne önünde heyecansal kontrol sağlamayı öğrenip , ikinci aşama olan seyirci ile temas kurma ve ikna tekniklerini anlayarak, son aşamada görsel hikaye oluşturma, etkili sunum programları, sunum çeşitleri ve tavır, sunumda odak netleştirme, dinleyicileri harekete geçirme, içeriği birbirine bağlama, sunumda bağlayıcı sözcük kullanma, dinleyiciyi sunuma dahil etme, izlenebilirliği arttırma, hazırlıksız konuşma yapma, hazırlıksız konuşmalara hazırlıklı olma konularını uygulamalı olarak işleyeceğiz.
Sunum yaparken arkasına bakmadan kaçarak uzaklaşmak isteyen, nasıl göründüğünü düşünmekten dinleyici ile bağ kuramayan, ne anlattığından çok ne zaman bitecek bu sunum diye düşünmekten kendini alamayan herkes daha ikna edici sunumlar yapmak için atölye çalışmasına katılabilir.